A jak už jsem psala níže- člověk míní a Jaromír mění, můj striktně naplánovaný plán na zkoušky nejdříve za 15. let byl zhacen...jednou si takhle v práci v poklidu střídám směnu s mým kolegou směle již nakročena k volnému odpoledni s vidinou trávíc jej ledabylým poflakováním se v poli s občasným písknutím na psa aby osazenstvo v podobě zajíců a bažantů pochopilo, že se jedná o účelové a systematické hledání loveckého psa a ne jak je pro nás pravděpodobnější- nesystematické hledání mistra Freddieho, pro kterého jsou veškeré moje zásahy v podobě pískání absolutně nežádoucí!!!!

No vraťme se k tématu při mém skoro již odchodu z práce mi crnkl telefon a na druhém konci aparátu- Jaromír: Děvče přihlásil jsem tě s Fréďou na zkoušky vloh- sraz je tehdy a tamhle v tolik- ani nevím co bylo dál akorát můj kolega: Věrko ty seš úplně zelená je ti dobře? Ne nebylo- infarktózní stav a ten kdo zná Jaromíra ví, že je to persona značně charizmatická, které se velice těžko dá odporovat, ale co teď???

No co- doma jsem sdělila Freddiemu, že je tu nová doba a tím pádem musíme začít cvičit navážno...no Freddie to moc nechápal a pokračoval si ve své lajně- tzn. prohánění zvěře, ignorování vůdkyně- bohužel to jsem já a nesystematické hledání také nebylo od věci....Další průšvih- nebyla krytina, od onoho osudného telefonátu jsme měli cca 11 dnů na přípravy ale až 5. dnů před zkouškami se drobná zvěř stěhovala do mladého obilí a nebyla na viděnou. Hledačky- střídavě oblačno- jednou jsem byla spokojená, příště jsem Freddieho chtěla zavést do útulku- no tak jak to obyčejně bývá....ale den D se blížil.....


 
Tvorba stranek pro chovatele